czwartek, 7 lipca 2016

Aquarium-alternative for rainy/hot days/ Akwarium-alternatywa na upalne/ deszczowe dni

http/www.aquarium.com.mtvisitpromenade-public-gardens


Aquarium-alternative for rainy/hot days

Location: Qawra, San Pawl il-Bahar
How to get there: Buses X3, 45, 186, 212, 221
Have you ever been interested in sea live? Do you know what makes a fish a fish or who’s eating who? Did you ever want to discover the exciting underwater word? Or your child is interested in any of these topics? Or the weather outside is too warm or too cold/rainy? For all this reasons, you may visit Malta’s National Aquarium a magic place for whole family.
The ticket prices are;
13 +   € 12.90 per person
60 +  € 10.90 per person
5 to 12 years  € 6.00 per child
0 to 4 years  free of charge

The Aquarium is located on the seaside, during our stay in St. Paul’s Bay I was passing it by, on my evening jogging tour. The weather was too nice to stay inside, but then after my short dive I just wanted to learn more about this unexplored world. The trip was great, I was happy like a small child watching the fishes.My husbad was not so excited, because due to his diving experience, most of this fishes have been seen by him in their natural enviroment. 

 Aquarium offers also scientific projects for children and teenagers or Diving Institute, where lectures related to the topic are being held. Just take a look of some pictures, but I have not input too much, as you need to win the impression yourself.Akwarium-alternatywa na upalne/ deszczowe dni

Lokalizacja: Qawra, San Pawl il-Bahar

Jak się tam dostać: autobusy linii X3, 45, 186, 212, 221

Czy także interesujecie się tym, co kryje się w morzach i oceanach? Czy zawsze chcieliście spróbować nurkowania, ale do tej pory się nie udało? A może nie macie pomysłu jak spędzić deszczowy/zbyt upalny dzień na Malcie, lub czym zająć dzieci? Wtedy proponuję wycieczkę do Akwarium Narodowego. Położone w okolicy, gdzie hotele wyrosły jak grzyby po deszczu, jest łatwo osiągalne przy pomocy komunikacji miejskiej.

Także ceny biletów nie są tak wysokie jak w innych tego typu obiektach . Aktualne ceny, które znalazłam na stronie internetowej akwarium przedstawiają się następująco:

wiek 13 +    € 12.90 za osobę

wiek 60 +   € 10.90 za osobę

5-12 lat     € 6.00 za osobę

0-4 lata     wstęp darmowy

Wiele razy przebiegałam obok akwarium, kiedy mieszkaliśmy w sąsiednim mieście, podczas mojego wieczornego joggingu. Pewnego dnia, kiedy temperatury na zewnątrz nie dały mi żyć, wybraliśmy się w końcu na zwiedzanie. Byłam zachwycona jak dziecko, zwłaszcza że miałam już wtedy za sobą swoje pierwsze „zanurkowanie”! Mój mąż z racji doświadczenia( jest nurkiem) większość z tych ryb widział już „na żywo” tzn. w naturalnym środowisku, a nie „w uwięzi”. Polecam wszystkim którzy chcieliby dowiedzieć się odrobinę więcej o życiu podwodnym. W akwarium jest także Centrum Nurkowania, gdzie regularnie odbywają się ciekawe wykłady oraz kącik naukowy i dziecięcy. Wstawiłam jedynie kilka zdjęć, bo to co w sobie kryje akwarium na Malcie zobaczyć najlepiej na własne oczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz