czwartek, 23 czerwca 2016

Swimming in the blue see.../Pływając w błękicie morza...


Maltese seaside
Average temperature in Malta from May up to October is from 24 to over 34 Celsius. Today we had in Germany 35 Celsius! Climate is getting warmer, or was it just normal temperature for Middle European summer?
Anyway if you are looking for warm sea and sunny weather, go to Malta during named above period. There is nothing better than swimming in the Mediterran sea, diving or just sunbathing on stone or one of sand beaches. One of my favorite stone beaches is the one of Buggiba. Many don’t like it, but I truly do. Another one, which I really love is Sliema’s stone seaside. This are only two one numerous stone beaches. I would not recommend ‘go wild’ into water, but use the public beaches, just to be on the safe side.
Another interesting thing, which you can find in Malta for all not good swimmers or non-swimmers are bathtubs in the rocks! They were former used for ‘swimming in the sea’. There are even stairs made in stone to go into them!
 My absolutely number one is swimming in the Blue Lagoon and Crystal Lagoon in Comino! It can be crowded in the high season, but you cannot leave Malta without going into blue water! Just don’t!
Talking about Gozo, I’m going to check it more deeply this year, for now I can recommend swimming and diving near the Azure Window.
And now just take a look of the pictures and start dreaming or…consider visiting Malta and make the dreams come trueJ We will very soon.


Linia brzegowa Malty
Średnia temperatura na Malcie od Maja do października waha się od ok. 24 do ponad 34 stopni Celsjusza. Dziś mieliśmy w Niemczech 35 stopni! Globalne ocieplenie, o którym tyle się mówi? Czy może standardowa letnia temperatura w tej części świata?

W każdym razie, jeśli szukacie w wymienionym wyżej okresie czasu miejsca, gdzie można kąpać się w ciepłym morzu, opalać, bądź nurkować w krystalicznej wodzie, to wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie właśnie na Malcie.

Moje ulubione kamienne plaże to Buggiba i Sliema. Buggiba jest przez wielu nielubiana, ale ja lubię tam pływać, bo wejście do morza jest przyjemne i jest tam tez kilka tzw. wanien, czyli wykutych w skale małych baseników dla nieumiejących pływać, lub niepewnie czujących się w „otwartym” morzu. Co do Sliemy to uwielbiam spacerować po jej kamiennej plaży, wyglądającej niczym powłoka księżyca, o każdej porze dnia i roku. Wieczorami rozbijają się o nią często wysokie fale. Ten dźwięk bardzo mnie uspokaja i niejako kołysze do snu. Nie radzę nikomu wchodzić do wody na tzw. dzikich plażach, morze lubi być kapryśne.

Amatorzy piaszczystych plaż także znajdą na obu wyspach coś dla siebie, ale uwaga! To piaszczyste plaże są często bardziej przeludnione niż nasze wybrzeże Bałtyku, gdzie w sezonie nie da się wbić przysłowiowego patyka.


Jeśli już jesteście na Malcie jedźcie koniecznie na Comino aby popływać w jej lagunach: Blue Lagoon oraz Crystal Lagoon. Można się tam poczuć jak gość 5 gwiazdkowego basenu, tyle, że ten jest naturalny.
WANNY:)

Na Gozo, którego plaże znam jedynie pobieżnie i zamierzam się im bliżej przyjrzeć w tym roku, polecam pływanie i nurkowanie niedaleko Azure Window. Zdjęcie tytułowe polskiego posta to widok ze skał na pływających nad podmorskimi gejzerami.

A teraz…popatrzcie na zdjęcia, zamknijcie oczy i zacznijcie marzyć. Możecie też zaplanować podróż na Maltę, wyspę o wielu możliwościach. Ja już jestem spakowanaJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz